Teklif Al

Yün Halıların Özellikleri

1. Yapağı elyafının fiziksel yapısı bakımından, hücreler arası %60 kadar hava ihtiva eder. Elyafın içinde hava doludur. Hava dolu kısımlar yapağıya üstün bir izolant özelliği sağlar. Nitekim yapılan bir araştırmada, yün halı ile kaplı olmayan bir odanın ısı kaybı, olana nazaran % 15 daha fazladır.                                                                    
 
2. Ayakta çalışan insanlar yün halı serili yerlerde daha az yorulur. Çünkü antistatiktir.                                          
 
3. Yün halılar, ultra­viole ışınları geçirmesi nedeni ile, sağlığa zarar veren bakterilerin yün halılar üzerinde üremesine engel olur.                                                                                                                                                 
4. Yün halıların, ateş karşısında tutuşma hızı diğer halılara (Akrilik, polipropilen ve diğerleri) nazaran çok düşüktür. Bu nedenle alevlenmeye karşı bir nevi sigortadır.                                                                                                
5. Yün halı, serili bulunduğu kapalı yerlerde, insan sağlığı için tehlikeli olan sülfürdioksit gazını emerek havanın kirlenmesini azaltır.                                                                                                                                
6. Yapağı elyafının yapısı, nem emen bağlara sahiptir. Bu nedenle yapağı, hava içinde bulunan rutübeti kısa zamanda içine çeker. Fakat aldığı rutübeti, ortam kuruduğu zaman uzun süre havaya yavaş yavaş geri verir. Bu nedenle yün halılar, serili oldukları kapalı yerlerde havanın kurumasını bir oranda önleyerek regülatör görevini yapar.          
 
7. Yapağı elyafı çok dayanıklıdır. Onun için yün halılar çok sağlamdır.                                                          
 
8. Yapağıdan yapılan halılar diğerlerine nazaran daha az toz tutar.
 
YÜNÜ TERCİH ETMEK İÇİN NEDENLER
 
Doğal – Kırsal bölgede özgürce otlayan koyunların üzerinde büyür.
 
Sürdürülebilir – yün, yılda bir yenilenen bir liftir ve bu yüzden doğal olarak doldurulan bir kaynaktır.
 
Sıcak – Yün ısınmak için orijinal bir liftir. Yalıtma özelliklerine sahiptir ve en soğuk şartlarda sizi sıcak ve konforlu tutacaktır.
 
Serin – Yün, aynı zamanda serin kalan bir liftir ­ nefes alıyor ve çevreye veya giyecek kişiye adapte olarak uyum sağlayacaktır. Öylesine ki, hiçbir rahatsızlık duymuyorsunuz.
 
Rahat – Yünün esnek, dokunsal doğası onu giymeyi ve ayaklar altında hissetmeyi çok konforlu kılar.
 
Teknik – Karmaşık hücre yapısı yünü çalışan bir lif yapar. Poların, koyunu koruyan önemli özellikleri, kırpıldıktan sonra bile devam etmektedir.
 
Çok yönlü – Yünün, modadan tutun yer izolasyonuna kadar birçok uygulama için sonsuz uygunluğu, yünün kullanılacağı yere göre nasıl uyum sağladığını göstermektedir.
 
Doğal yangın geciktiricisi – Yüksek su ve nitrojen içeriği nedeniyle yün, doğal olarak yangına karşı direnir ve olan erimez, damlamaz veya zehirli dumanlar yaymaz, ki bunlar yangın durumlarında ölümlerin önemli nedenlerindendir.
 
Saf yün biyolojik olarak çözünür – saf yünün doğal yeteneği olan biyolojik olarak çözünme, eko gündem büyüdükçe dünya için bir kazançtır.
 
Dayanıklı – Benzersiz esnekliği, uzun bir süre boyunca aşınma ve yırtılmalara karşı dayanıklıdır.
 
Uzun ömürlü görünüm – Görünümünü korumak yünün önemli özelliklerinden biridir. Böylece uzun yıllar boyunca güzel görünecektir.
 
Doğal kendini toplama – Zeminde, yünün düzleşmeye karşı direnme yeteneği bulunmaktadır ve bir giysi içerisinde kırışıklıklara karşı direnecektir. Bunun nedeni, onun doğal yay gibi karakteridir.
 
Kalite ve stil – Yünün kalıcı kalitesi ve stili hala dünyanın moda ve iç tasarım şampiyonları tarafından diğer liflerden üstün görülmektedir.
 
Güvenli ve kaymaz – Yün, ev için mükemmel bir yer döşemesidir. Küçük çocuklar veya yaşlılar, yumuşak bir döşeme ile kazalardan korunabilir.
 
Karbon etkili – Etkili bir yalıtkan. Yün, ısınma ihtiyacını düşürecektir ve son derece karbon etkili yaparak ısı kaybına karşı koruyacaktır.
 
Non­alerjik – Tozu, mikroskobik ölçeklerde içine hapsedebilmesiyle yün, daha sonra süpürebilmek için tozun eve yayılmasını önler. Böylece hava, nefes almak için daha temiz kalır. Doğal yaşayınız… Yünü tercih ediniz

 

6.1.2021

TEKLİF FORMU

GÖNDER
+90 236 462 59 69
+90 533 580 18 97

info@haskul.com
infohaskul@gmail.com