Получить предложение

Cami Halısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Firmanızı tanıyabilir miyiz? Cami halısı üretme fikri nasıl doğdu?
 
1953 yılından bu yana %100 SAF YENİ YÜN Makina Halısı üreten Firmamız, 2005 Yılında kurulan yeni Bilgisayarlı Halı dokuma tezgahları ile, CAMİ ve OTEL Halısı imalatı yapmaya devam etmektedir.
 
Cami halısı üretiminde nelere dikkat edilmeli?
 
Kalın iplikle, ilme sayısı düşük dokuma olan halılar tercih edilmemelidir. Halı sık dokunmuş olmalıdır.
 
Cami halısı satın alırken nelere dikkat edilmeli?
 
Halının kalitesi seçildikten sonra, döşeme işçiliği çok önemlidir. Biz camilerimize halının teslim süresinden, kolay ödeme koşullarına kadar kolaylıklar sağlamaktayız. Haskul Halı olarak kaliteyi uygun fiyatlara camilerimize özel olarak sağlamaktayız.
 
İyi bir cami halısında olması gereken özellikler nelerdir?
 
Kalite, renk ve desen çok önemli. Renk ve desen konusunda elimizden geldiği kadar camilere güzel olacak şekilde yönlendirmemizi yapıyoruz.
 
Cami halılarını sağlıklı tutabilmek için nelere dikkat etmek gerekiyor?
 
Düzenli olarak vakum ile süpürülmeli ve sulu yıkama yapılıyorsa, halı yıkama makinasının vakumu güçlü olmalıdır.
 
Halıları kaç yılda bir değiştirmek gerekiyor? Döşenen halının ömrü en fazla ne kadar sürer?
 
Kalite halı alınırsa ve doğru kullanılırsa, 30 yıla kadar ilk günkü güzelliği ile halılarımız kullanılabilir. Ancak düşük kalite halılar da tercih edilip keçeleşmiş halde uzun yıllar kullanılabilirler. Önemli olan ilk günkü güzelliğinin korunması.
 
Kullanıcıların cami halılarında bulmak ve görmek istedikleri özellikler nelerdir?
 
Camiler yardım paraları ile çok uzun uğraşlar sonucunda halı alıyorlar. Kendi paraları ile alışveriş yapmadıkları için kaliteyi ucuza almak istiyorlar. Bu konu bizim açımızdan da, halı yaptırmak için gönüllü olan kişiler açısından da çok önemli ve hassas bir konu.
 
Cami halılarında renk ve desen oluştururken nelere dikkat edilir?
 
Desen ve rengin uyumu ile birlikte camiye uyumunu gözetmeliyiz. Biz bunun için bilgisayar ortamında caminin fotoğrafını çekerek, halı uygulamasının önizlemesini sunmaktayız. Çünkü halı kendini serilince belli eder.
 
Sizin oluşturduğunuz alternatifler nelerdir? Örneğin her camiye özel üretim yapabiliyor musunuz?
 
Bizde kesinlikle stok yoktur. En küçük camilerden en büyüğüne özel üretim yapmaktayız.
 
Devam eden cami projeleriniz var mı? Önceki çalışmalarınıza örnek verir misiniz?
 
Modern çalışmalardan, klasik çalışmalara her zaman çalışmalarımız devam etmektedir. Biz her işe önem veririz. Bizim için 2.000 m2’lik cami de aynıdır, 50 m2’lik mescit de. İkisine de aynı önem ve itinayı gösteririz.
 
Uluslararası çalışmalar yapıyor musunuz? En çok hangi ülke ile çalışıyorsunuz?
 
Çalışmalarımız yoğun olarak Avrupa ve Ortadoğu ağırlıklıdır. Dünyanın her yerine de ihracat yapabilmekteyiz.
 
Yabancı ülkelerde yaşayan müslüman cemaat ile Türkiye’deki cemaat arasında cami halılarından ve donanımlarından beklentiler ne gibi farklılık gösteriyor?
 
Genelde desen ve renk konusunda kültürel değişiklikler ön plana çıkıyor. Çok aykırı elimizde bulunmayan bir renk istenildiğinde, onlara da hizmet verebiliyoruz.
 
Cami halıcılığını sektörde farklı kılan nedir?
 
Camilerimiz bizim dinimizin bir vizyonudur. Çok önem vermeliyiz. Biz kazanç kapısı olarak görmemekteyiz. Ben güzel sanatlar mezunuyum ve bitirme tezlerimden birisi de dünyada camilerin mimarisi üzerineydi. Dünyada çok farklı, hepside birbirinden güzel camilerimiz var. Taklitçilikten öte yenilikçi olmalıyız. Bizilerin Osmanlı camileri ve Selçuklu camileri olarak çok iyi referanslarımız var. Bunu iyi bir şekilde değerlendirmeliyiz.
11.1.2021

ФОРМА ПРЕДЛОЖЕНИЯ

ОТПРАВИТЬ
+90 236 462 59 69
+90 533 580 18 97

info@haskul.com
infohaskul@gmail.com